Roheline Kontor ja kampaania Nutijaht

PrintMailRate-it

klaviatuur.png

Me hoolime keskkonnast, kus me töötame, seepärast on oluline järgida põhimõtteid, mida keskkonnahoidlik kontor ehk roheline kontor oma igapäevases tegevuses järgib.


Eesti Keskkonnajuhtimise Assotsatsioon on väljastanud Rödl & Partner ´le Rohelise Kontori tunnistuse, mille eesmärk on kontori tegevuse keskkonnamõju pidev jälgimine ja vähendamine, millega kaasneb kulude kokkuhoid, loodusressursside säästev kasutamine, jäätmetekke vähenemine ning töökeskkonna tervislikumaks muutumine.

Nii on meil eriti suur rõõm ringmajanduse eestvedaja, Kuusakoski Asi poolt korraldatud Nutijahi kampaania üle, mille raames saime kõik üleliigse vana väikeelektroonika, nagu vanad telefonid, monitorid, arvutiklaviatuurid, hiired jm.koguda kokku ning kogu selle nutiprahi ära anda. 
Elektroonika puhul on võimalik pärast eluea lõppu taaskasutada 99% neis sisalduvatest materjalidest.

Eestis tuuakse iga päev turule suurusjärgus 50 tonni elektroonikat, mis kõik muutub lõpuks kasutuna seisvaks, keskkonnale koormaks ning oma aja ära elanud vanaelektroonikaks. Elektroonilised jäätmed on kõige kiiremini kasvav prügiliik. 
Euroopas on igas majapidamises keskmiselt 72 elektri- ja elektroonikaseadet, millest 11 on katki või pole enam kasutusel. Eelmisel aastal tekkis maailmas keskmiselt 7,5 kg e-jäätmeid inimese kohta, aastaks 2030 on see kasvanud juba 9 kg peale inimese kohta.


Kontakt

Contact Person Picture

Aiki Teder

Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

+372 6805 625

Saada päring

Deutschland Weltweit Search Menu