Maksukonsultatsioonid

PrintMailRate-it


Rahvusvahelise äritegevuse maksustamine muutub pidevalt. Kõik maailma riigid üritavad iga hinna eest meelitada ligi uusi investeeringuid. Langevad nominaalsed maksumäärad ja vahel ka kohatine nõrk majanduslik taust avaldavad rahvusvahelistele ettevõtetele kõikjal maailmas uut survet toime tulla maksuaudititega ja optimeerida oma maksude planeerimist. See tähendab meie klientide jaoks suurepäraseid võimalusi ja meie maksuspetsialistide jaoks kiireid aegu.


Maksuseadustes navigeerimine

Maksureeglid on keerulised ka ainult ühes riigis tegutsevate ettevõtete jaoks. Rahvusvaheliste ettevõtete puhul avaldab peaaegu igasugune eeskirjade või äriprotsesside muutmine ühes riigis kohest mõju organisatsiooni maksustamisele ka mujal.
 
Rödl & Partner on täheldanud kaht uut globaalset trendi. Ettevõtlus muutub üha enam rahvusvahelisemaks ja sujuvamaks. Samal ajal alandavad valitsused üksteise võidu maksumäärasid. Kuni 60% rahvusvahelisest kaubandusest toimub praegu rahvusvaheliste ettevõtete osalusel. Ettevõtjatel on tugev ajend teenida kasumit pigem sellises riigis, kus ettevõtte tulumaks on näiteks 20%, mitte aga 40%-se maksumääraga naaberriigis.
 
Hiljutised seadusemuudatused on pannud ettevõtetele kohustuse tõestada täielikku kinnipidamist kohalikest maksuseadustest. Siirdehindu puudutavates küsimustes sekkuvad seaduseloojad nüüd ettevõtete sisetegevusse, sätestades õiglase hinna arvutamise meetodid.
 
Õiglaste hindade kindlakstegemine pole aga täppisteadus, eriti seal, kus kaupade või teenuste jaoks välisturg puudub. Ettevõtted tegutsevad üha enam teenustepõhiselt, saades ning lisades väärtust oma brändide, intellektuaalse omandi ja muu immateriaalse vara kaudu.
 
Et aidata teil maksulabürintides teed leida, koostab Rödl & Partner rahvusvahelise töörühma, mille tööd koordineerib projektijuht. Töörühmas on esindatud kõik juriidilised ja maksuvaldkonnad, mis puudutavad teie ettevõtet. Seetõttu saame pakkuda terviklikku nõustamist kogu ettevõtte, mitte ainult selle ühe osa jaoks. Meie pädevusse kuuluvad maksude optimeerimine, rahvusvaheline struktureerimine ja investeeringud, samuti siirdehindade arvutamine ja eelkokkulepped.
 
Kaitseme ka oma klientide huve maksuauditites ja maksudega seotud kohtumenetlustes, millega kliendid võivad silmitsi seista samaaegselt mitmes jurisdiktsioonis.
 

Maksukonsultatsioonidest loe lähemalt:

Maksukonsultatsioonide teenuseid pakub Rödl & Partner Advokaadibüroo

Kontakt

Contact Person Picture

Alice Salumets

Partner

+372 6068 650

Saada päring

Deutschland Weltweit Search Menu