Me kasutame küpsiseid, et veebisaiti isikupärasemaks muuta ja pakkuda teile suurimat lisaväärtust. Muuhulgas kasutatakse neid külastaja saidikasutuse analüüsiks, et veebisaiti teie jaoks paremaks muuta. Veebisaidi kasutamisega nõustute küpsistega. Lisateave on saadaval meie andmekaitseteatises.Publikatsioonid

PrintMailRate-it

 UUDISKIRJAD

​Mida teha võlglasega?

Eesti Panga hinnangul ootab Eestit ilmselt käesoleval aastal majanduslangus ja seoses kõrge inflatsiooni jätkumisega langeb ka ostujõud. See tähendab, et raha on vähem, selle välja andmise osas ollakse konservatiivsemad ning võlglastele on aeg pöörata rohkem tähelepanu. Kuna eelmisest majanduskriisist on mõnda aega möödas, tuletame meelde – mida teha, et saada võlgnikult raha kätte? 


Loe lähemalt soovitusi »

​Töötaja varaline vastutus ei saa olla tööandja kindlustuseks

Kui töötajale usaldatakse tööülesannete täitmiseks hinnalised töövahendid, materjalid või kaup, on iga tööandja huvitatud, et see vara säiliks. 
Kui tööandjale tekib siiski varaline kahju, siis üldiselt vastutab töötaja üksnes juhul, kui ta on rikkumises süüdi. Sellisel juhul peab tööandja hüvitise saamiseks suutma tõendada töötaja süüd kahju tekkimisel. Kuid kas see on alati nii, seda selgitab jurist Triin Keba.

Tööõnnetuse vältimine on töötaja ja tööandja ühine pingutus

Ühiskonna vananemise ja tööjõupuuduse tõttu on töötajate tervise säilitamine tööandjate jaoks olulisem kui iial varem. Sarnaselt on ka töötajad ise hakanud varasemast enam oma tervist hoidma, teadvustama ja märkama. Uus fookus tervisele koosmõjus töö tegemise uute vormidega, sh kaugtöö ja „tööampsud“, on toonud täiendava tähelepanu alla ka töötervishoiu, tööõnnetused ning seotud vastutuse. 


Muudatused töölepingus seoses töötaja pikemaajalise töötamisega väljaspool Eestit

Üha rohkem ja rohkem tööandjaid saadab oma töötajaid mõneks ajaks, ajutiselt välismaale tööle. Samas, kui reeglina ei eksita päevarahade maksmise ja kulude kandmise regulatsiooni osas, siis alati ei pruugita pöörata tähelepanu sellele, kuidas tuleks töölepingus vormistada töötaja ajutist töötamist välismaal. 

Töötaja ajutine töötamine välismaal on üks töölepingu eritingimusi, mis vajab ka vastavat kajastamist töölepingus. 
 

​Mis saab, kui tööandja hilineb töötasu maksmisega?

Töösuhte kaks peamist komponenti on ühelt poolt töötaja panus oma töö ja oskustega ning teiselt poolt tööandja panus töötasu ja muude tasude maksmine. See vastab ka töölepingu definitsioonile, mille kohaselt töötaja teeb tööandjale tööd, alludes tema juhtimisele ja kontrollile, ning tööandja maksab töötajale töö eest tasu. Seega on töösuhtes tööandja poolt vaadatuna tema üks olulisemaid kohustusi maksta töötajale tehtud töö eest tasu. Mis saab aga siis, kui tööandja hilineb töötasu või muude tasude maksmisega?


Loe lähemalt vandeadvokaat Alice Salumetsa kirjutatud artiklist »

Katseaja eesmärk ja töölepingu ülesütlemine katseajal

​Töölepinguseaduse (TLS) § 86 kohaselt võib nii tööandja kui ka töötaja tähtajalise ja tähtajatu töölepingu üles öelda neljakuulise katseaja jooksul arvates töötaja tööle asumise päevast. 

​Kuningas on alasti ehk mida välja lugeda börsiettevõtete tasustamisaruannetest

Kevadel (hiljemalt 30.04.2022) seisuga on kõik börsi emitendid kohustatud auditeeritud 2021.a majandusaasta aruannete osana avalikustama oma juhtkonna tasud individualiseerituna, mitte enam kogumis ning avalikustama ka juhtorganite tasustamise põhimõtted.

​Kaugtöö: kuidas korraldada ja kas sobib igaühele?

Meie advokaadibüroo juristide Triin Keba ja Dana Ihsanova poolt kirjutatud artikkel kaugtöö teemal.


 Lugege lähemalt meie uudiskirjast kaugtöö korraldamise teemal »

Uudiskiri töölepinguseaduse muudatustest

2022. aasta toob kaasa olulisi muudatusi töölepingu seaduses 

  

 Lugege lähemalt meie uudiskirjast töölepinguseaduse oluliste muudatuste kohta 2022. aastal »

​Uudiskiri puhkuseregulatsiooni muudatustest

Puhkuste ajakava tuleb koostada kalendriaasta esimese kvartali jooksul ja teha töötajatele teatavaks hiljemalt 31. märtsiks.
  

 HEA TEADA

Harjutuskohtu võistluse suurtoetaja

Eesti Harjutuskohtu Selts (EHKS) korraldab alates 1998. aastast Harjutuskohtu võistlusi, kus Rödl & Partner Advokaadibürool on olla au võistluse üks suurtoetajatest ning meil on rõõm, et Ilona Nurmela, kes on Eesti Harjutuskohtu asutaja liige, on täna meie büroo üks vandeadvokaatidest. 

Ilona kuulus ka sel korral võistluse suulise vooru kohtunikepaneeli. 

Kokkuvõte raamatupidamisbüroode konverentsist " Kasumlik kevad 2022"​

Meie raamatupidamisteenuste juht Tiina Mirka tutvustab lähemalt raamatupidamisbüroode konverentsi "Kasumlik kasv 2022". Loe lähemalt »

 Publikatsioonid

Tax Table 2022 - Ülevaade peamistest maksudest Eestis, Lätis ja Leedus.
 

 Persoonilood


​Lennuka Maria lugu - kolme aastaga assistendist pearaamatupidajaks.
​Meil on rõõm pakkuda lugemiseks meie toreda, äsja raamatupidaja ametisse asunud Brenda Bergmanni lugu.

Kontakt

Contact Person Picture

Aiki Tiisler

Turundus- ja kommunikatsioonispetsialist

+372 6805 625

Saada päring

Deutschland Weltweit Search Menu